Často brečíte? Přečtěte si o tom něco!

- Advertisement -
- Advertisement -

Protože se všichni nemůžou stále jen usmívat, dojde i na pláč. Jednoduše řečeno, začneme „brečet“. Někdo se pak ptá: „Proč?“. Lidé mohou brečet z mnoha různých důvodů. Někteří lidé mohou mít emocionálně citlivou povahu a snadno se dojmout při čtení smutné nebo emotivně nabité knihy nebo filmu. Kolikrát jsme viděli, jak dojme třeba romantický film o dívce z ulice. Pro jiné může být vyvolání slz reakcí na osobní problémy nebo události, jako je například ztráta blízkého příbuzného nebo přítele, zvířecího mazlíčka či rozchod s partnerem nebo ztráta zaměstnání.

Lidé také mohou brečet kvůli stresu nebo únavě, zejména v situacích, kdy jsou pod velkým tlakem nebo jsou přetížení. V některých případech mohou být slzy vyvolány hormonálními změnami nebo léky, které mohou ovlivňovat náladu.
Někdo začne brečet pod tlakem. Vzpomeňme si třeba na školu, když učitelé vyzkoušeli nenaučenou spolužačku. Pro některé to může být ale uklidňující a slzy jim pomáhají lépe se vyrovnat s těžkými emocemi nebo situacemi. V některých případech mohou slzy být také způsobeny psychickými poruchami nebo onemocněními, jako je například deprese nebo úzkost. Tyto poruchy mohou ovlivňovat náladu a mohou vést k nadměrné citlivosti .Ve všech těchto případech mohou slzy sloužit jako způsob, jak vyjádřit emoce a uvolnit napětí. To vše je přirozenou a normální reakcí u každého z nás. A stejně tomu většinou nezabráníme. Co si budeme povídat.

Nutno zmínit, že se slzy spustí i z odlišných důvodů. Mohou být totiž způsobeny fyzickými podmínkami, jako je například alergie nebo virové onemocnění. Stále více se objevují různé alergie, se kterými se můžeme setkat během svého života. Taková senná rýma nám dá pěkně zabrat, to se pak slzy hrnou o sto šest. A ani moderní medicína nemá často řešení.

Je tedy důležité si uvědomit, že slzy jsou přirozenou a normální reakcí na emoční situace, ale pokud se cítíte neustále smutní nebo se často dojímáte a váš stav se nezlepšuje, je vhodné vyhledat pomoc od odborníka, jako je například váš lékař nebo psycholog. Oni vám mohou pomoci zjistit příčinu a navrhnout vhodnou léčbu. Takže se nebojme oslovit případně i odborníka.

zdroje: Fotka od <a href=“https://pixabay.com/cs/users/stocksnap-894430/?utm_source=link-attribution&amp;utm_medium=referral&amp;utm_campaign=image&amp;utm_content=2617866″>StockSnap</a> z <a href=“https://pixabay.com/cs//?utm_source=link-attribution&amp;utm_medium=referral&amp;utm_campaign=image&amp;utm_content=2617866″>Pixabay</a>

- Advertisement -
- Advertisement -

Doporučené

Mohlo by Vás zajímat