Často zapomínáte ? Toto by mohl být jeden z důvodů.

- Advertisement -
- Advertisement -

Každý z nás čas od času na něco zapomene. To není ale hned problém. Říká se, že zapomínání přichází s věkem, ale už jako školáci jsme si přece něco zapomněli třeba vzít do školy nebo naopak donést domů ze školy. Nelze to tedy asi spojovat s věkem. Může se objevit prostě v jakémkoli věku. Z různých výzkumů vyplynulo několik obecných příčin zapomínání. Jednou z nich je třeba nedostatečná pozornost. Pokud se nesoustředíme dostatečně na informace, které se snažíme zapamatovat, můžeme je snadno zapomenout.
S tím souvisí i opakování získaných informací nebo třeba pojmů. Opakování je důležitým faktorem při učení a zapamatování si informací obecně. Pokud si informace neopakujeme dostatečně, můžeme je snadno zapomenout. Můžeme si informace opakovat hned po jejich slyšení nebo později v průběhu dne. Proto se říká, že opakování je matka moudrosti! Tak na to nezapomínejme!!!

Dalším problémem může být nedostatečné pochopení. Pokud nerozumíme informacím, které se snažíme zapamatovat, může být obtížné zapamatovat si je a udržet v paměti.
Když se snažíme zapamatovat si informace, může nám pomoci, když jsou v kontextu nebo spojené s něčím, co už známe nebo o čem máme představu. To prostě pomáhá.

Stres nebo únava mohou také ovlivnit naši schopnost zapamatovat si informace.
I některé léky mohou mít vedlejší účinky, které zahrnují problémy s pamětí.
Existují také různé poruchy paměti, jako je demence nebo Alzheimerova choroba, které mohou způsobit zapomínání. To už je ale na delší a vážné téma.

Také bychom měli paměť trénovat. To jistě. Pokud chcete zlepšit svou paměť, existuje několik kroků, které můžete podniknout. Snažte se plně se soustředit na informace, které se snažíte zapamatovat. Vyhněte se rušivým elementům a vyhledejte si klidné místo, kde můžete pracovat. Když nás někdo ruší, nemůže dosáhnout dobrého výsledku. Použijte různé techniky učení. Můžete vyzkoušet různé techniky učení, jako je psaní si informací, zvýrazňování…

Co je tedy opravdu důležité? Spojte nové informace s těmi, které už znáte. Pomůže vám to lépe pochopit nové informace a snáze si je zapamatovat. Vyhýbejte se stresu a dostatečně spěte. Stres a nedostatek spánku mohou negativně ovlivnit vaši paměť. Cvičte pravidelně svou paměť. Používejte různorodé metody učení. Vyzkoušejte je, abyste zjistili, co funguje nejlépe pro vás.

Možná také máte problémy s pamětí způsobené některým z výše uvedených důvodů. Doporučuji proto, navštívit lékaře, pokud se obáváte o svou paměť nebo pokud máte problémy s pamětí, které jsou pro vás již obtěžující. Může vás poslat k odborníkovi na poruchy paměti nebo vám doporučit léčbu nebo cvičení, které by vám mohlo pomoci.

zdroje: Fotka od <a href=“https://pixabay.com/cs/users/stocksnap-894430/?utm_source=link-attribution&utm_medium=referral&utm_campaign=image&utm_content=2568886″>StockSnap</a> z <a href=“https://pixabay.com/cs//?utm_source=link-attribution&utm_medium=referral&utm_campaign=image&utm_content=2568886″>Pixabay</a>

- Advertisement -
- Advertisement -

Doporučené

Mohlo by Vás zajímat