Chcete zhubnout? Víte jak na to?

- Advertisement -
- Advertisement -

„Hubnutí“. Téma, které snad řeší všichni a pořád. Nebo alespoň většina z nás. Toto téma se často objevuje na konci roku, kdy si dáváme právě různá předsevzetí do roku následujícího. Nejčastějším z nich totiž bývá právě předsevzetí zhubnout. Když se k tomu přidají ještě kila nabraná z Vánoc, je tu důvod hned. Prostě jsme snědli mnoho sladkého a smaženého. V tomto období také bilancujeme nad tím, že bychom chtěli v dalším roce vypadat lépe. Dalším obdobím, kdy se skloňuje toto téma, je všemi oblíbené léto. Nikdo nechce být přeci „tlustý“ do plavek. Koupíme si dovolenou s přáteli a už nám v hlavě běží fakt, jak nás asi budou u vody pomlouvat, říkat si, že ta kila nám ale přibyla. Rád všem poskytnu informace ohledně hubnutí, protože se této problematice věnuji. Je důležité mít na paměti, že hubnutí není jednoduché a vyžaduje trpělivost, vytrvalost a disciplínu. Je také důležité vědět, že neexistuje žádný „zázračný“ způsob, jak zhubnout, ale že úspěch v hubnutí závisí na individuálních potřebách a okolnostech každé osoby.
Pokud se rozhodnete začít s programem hubnutí, měli byste zvážit několik kroků.
Nejdůležitější je stanovení cílů. Je důležité mít jasné cíle ohledně toho, kolik chcete zhubnout a do jakého časového rámce. Měli byste také zvážit, jakým způsobem chcete dosáhnout svých cílů, například pomocí cvičení, změny stravovacích návyků nebo obojího.
Jedním z nejdůležitějších kroků při hubnutí je právě změna stravovacích návyků. To znamená jíst pravidelně a vyváženě, omezit konzumaci nezdravých jídel a nápojů a zvýšit příjem zdravých potravin, jako jsou ovoce, zelenina, celozrnné produkty a bílkoviny. Jeví se jako užitečné, udělat jídelníček s přesnými porcemi a dodržovat ho co nejdůsledněji. Nebo si ho nechat vytvořit od odborníka.
Dalším pomocníkem při hubnutí je určitě cvičení. Díky němu se totiž spalují kalorie
a zlepšuje celkové fyzické zdraví. Měli byste se snažit cvičit alespoň třikrát týdně, a to kombinací aerobních cvičení, jako je chůze, běh nebo plavání, také cvičení se závažím nebo posilování. Je důležité najít druh cvičení, který vás bude bavit, abyste se k němu rádi vraceli.
Důležité je, získat podporu svých blízkých. Snaha zhubnout může být totiž náročná, proto je nutné, získat podporu od rodiny, přátel. Podpora od ostatních může pomoci při motivaci a udržení zdravých návyků. Dále můžeme vybrat z řad odborníků, jako jsou například nutriční poradci nebo trenéři. Ti nám poskytnou profesionální přístup.

A bez čeho se neobejdeme je trpělivost! Dosažení cílů při hubnutí může trvat déle, než byste si přáli. Hlavně tedy musíme zůstat trpěliví a nevzdávat se, pokud se nám nepodaří dosáhnout požadovaného hned. Měli byste také být ochotni přizpůsobit své cíle a strategie v případě, že se vám nedaří tak, jak byste si představovali.
Je důležité mít na paměti, že každý je jedinečný a co funguje pro jednu osobu, nemusí fungovat pro druhou. Je třeba zvážit vlastní potřeby a okolnosti a najít způsob, jakým můžete zdravě zhubnout a pak si udržet tuto váhu. Neměli bychom také zapomenout,  poradit se svým lékařem nebo jiným odborníkem na zdraví, pokud máme jakékoliv obavy ohledně svého zdraví nebo pokud máme zdravotní omezení. Tak s chutí do toho a půl je hotovo!

zdroje: Fotka od <a href=“https://pixabay.com/cs/users/stevepb-282134/?utm_source=link-attribution&utm_medium=referral&utm_campaign=image&utm_content=617756″>Steve Buissinne</a> z <a href=“https://pixabay.com/cs//?utm_source=link-attribution&utm_medium=referral&utm_campaign=image&utm_content=617756″>Pixabay</a>

- Advertisement -
- Advertisement -

Doporučené

Mohlo by Vás zajímat