Existuje mnoho důvodů, proč se často usmívat.Toto jsou některé z nich.

- Advertisement -
- Advertisement -

Říká se, že smát se, pomáhá našemu zdraví. Existují na to i různé studie nebo výzkumy. Když se usmějeme, uvolňujeme endorfiny a další chemické látky, které nám pomáhají, cítit se šťastnější a méně stresovaní. A to je dnes opravdu důležité. To mi dá za pravdu asi každý. Je prokázáno, že častý smích může pomoci snížit krevní tlak a zlepšit průtok krve, což může přispět k našemu lepšímu zdraví celkově. Smích může dále pomoci překonat jakýkoli stres. Pokud se totiž usmějeme, můžeme pociťovat větší pohodu a méně stresu, což nám může pomoci překonat náročné situace či životní období.
Častý smích dobře působí i naše vnímání, protože když se usmíváme, můžeme vnímat věci kolem nás jako pozitivnější a méně náročné. To se dnes opravdu hodí.

Také se říká, že smích je nakažlivý. Ale v dobrém slova smyslu. Když se na někoho usmějeme, je pravděpodobné, že se na nás také usměje. Je jen málo těch, kteří nedokáží reagovat na úsměv. Ale určitě se najdou. Někdo se prostě neusměje, ať už by se na něj usmálo třeba sebevíc lidí. Souvisí to s jeho povahou nebo prostě jen negativním přístupem k celému okolí. To, že si lidé ale dokážou vyměnit úsměvy, může vytvářet tzv. „pozitivní smyčku“,  kdy se všichni kolem budou cítit lépe. Častý smích může zlepšit vztahy s ostatními lidmi. Když se na někoho totiž usmějeme, působí to na něho přátelsky a přívětivě.

Z dalších studií vyplývá, že smích může pomoci s komunikací. Když se na někoho usmějeme, může to být způsob, jak dát najevo, že jsme v pohodě a že chceme začít komunikaci. S tím souvisí i možnost lepšího profesionálního úspěchu. Když se usmíváme, můžeme působit přívětivě a důvěryhodně, což může pomoci při získávání zaměstnání nebo při vyjednávání smluv. Dostatečné usmívání může zlepšit naše sebevědomí, když se totiž usmíváme, působíme sebevědomě a sebejistě. A to je v této oblasti důležité.

Mezi další pozitiva častého smíchu patří pocit více uvolněnosti a pozitivního naladění, což může pomoci s učením nových věcí. Také nás více motivuje. Když se usmějeme nebo někdo na nás, můžeme pociťovat větší motivaci k tomu, abychom dosáhli našich cílů.
A pokud chcete zlepšit svůj vzhled, nezapomeňte, že pokud se usmíváme, můžeme působit atraktivněji a přitažlivěji. Není hezký pohled na někoho neustále zamračeného. Určitě se lépe dívá na někoho, kdo je veselý, milý a právě usměvavý…. Tak se všichni snažme, každý den usmát na někoho, koho máme třeba nejvíc rádi. A nemusí to být jen lidé, i naši domácí mazlíčci rádi vidí náš úsměv.

zdroje: Fotka od <a href=“https://pixabay.com/cs/users/stocksnap-894430/?utm_source=link-attribution&utm_medium=referral&utm_campaign=image&utm_content=2557411″>StockSnap</a> z <a href=“https://pixabay.com/cs//?utm_source=link-attribution&utm_medium=referral&utm_campaign=image&utm_content=2557411″>Pixabay</a>

- Advertisement -
- Advertisement -

Doporučené

Mohlo by Vás zajímat