Jaké používáte přípravky na vlasy? Dejte si také pozor na tyto věci.

- Advertisement -
- Advertisement -

Existuje řada různých přípravků na vlasy, které jsou na trhu k dispozici, jak pro různé účely, tak pro různé typy vlasů. Mezi nejčastější přípravek na vlasy, který asi kupuje každý z nás, řadíme šampon. Šampon je kosmetický přípravek používaný k mytí vlasů a pokožky hlavy. To ví ale asi každý. Že existují různé druhy šamponů kromě normálního, ví hlavně ti, kteří je v obchodě vyhledávají, protože řeší s vlasy nějaký problém. Jsou to šampony na suché, poškozené či mastné vlasy. Některé šampony také obsahují přísady, jako jsou protizánětlivé látky nebo proti lupům. Je totiž spousta těch, kteří musí zvolit právě tyto šampony. Velkým problémem u mnoha lidí jsou totiž právě lupy. Lupy jsou drobné, světle šedé nebo bílé kousky kůže, které se oddělují od pokožky hlavy. Existují speciální vlasové přípravky, jako jsou šampony, ale i kondicionéry, které obsahují složky, jako je ketokonazol nebo pyrithion zinečnatý, které pomáhají s lupy a zánětem pokožky hlavy. Kdo lupy má, ví, že je to vcelku hodně nepříjemná záležitost. Proto buďme rádi, že můžeme v obchodě sáhnout právě pro tyto šampony.

Dalším hojně používaným přípravkem na vlasy, hlavně u žen, je balzám nebo kondicionér. Balzám nebo kondicionér je přípravek používaný k vyživení a hydrataci vlasů. Je obvykle aplikován po umytí vlasů šamponem a působí jako druhé mytí, které vlasy vyživuje a zjemňuje. Kondicionér může pomoci také s rozčesáváním a tvarováním vlasů. To ocení hlavně ženy s dlouhými vlasy. Ty opravdu mají zkušenost právě s problematickým rozčesáváním vlasů po umytí. Proto rády sáhnou právě po dobrém kondicionéru.

Některé ženy, ale i muži používají také různé vlasové oleje. Vlasové oleje jsou přípravky, které jsou obvykle vyrobeny ze 100% přírodních olejů a jsou používány k výživě vlasů a pokožky naší hlavy. Můžou pomoci se suchostí, též s lupy a poškozením vlasů a také dodat vlasům lesk a hebkost.

Čas od času, a to nejen u kadeřníka, aplikujeme na vlasy vlasové masky. Vlasové masky jsou hluboce hydratační přípravky, které jsou obvykle aplikovány na vlasy po dobu několika minut nebo i hodin. Jsou ideální pro suché nebo poškozené vlasy a mohou pomoci obnovit jejich přirozenou vlhkost a lesk.

Ti co dbají na svůj „look“ používají vlasové stylingové přípravky. Těch existuje široká škála, jako jsou laky na vlasy, tužidla, pěny či vosky. Obvykle jsou používány k tvarování a fixaci vlasů do požadovaného tvaru. Laky na vlasy jsou obvykle používány k fixaci účesu a dodání objemu, zatímco tužidla a vosky jsou vhodnější pro tvorbu textur a složitějších účesů. Pěny na vlasy jsou obvykle používány k dodání objemu a vytváření dojmu kudrnatých účesů.

Posledním, ale velmi důležitým přípravkem nejen pro ženy, jsou vlasové barvy. Každá žena touží po nějaké barvě, ve které se cítí dobře. Málokterá je totiž spokojená se svou přirozenou barvou. Barvy jsou přípravky používané k barvení vlasů na požadovanou barvu nejen u žen, ale i mužů, kteří mají již svoje vlasy již prošedivělé. Existují různé druhy vlasových barev, včetně permanentních, přechodných a dočasných barev. Permanentní barvy jsou nejtrvalejší a nejvíce zesvětlující, zatímco přechodné barvy se postupně vymyjí.

Co říci závěrem? Při výběru přípravků na vlasy je důležité zvážit typ vlasů a cíl, který s nimi chcete dosáhnout. Je také důležité zkontrolovat složení přípravků a zjistit, zda obsahují přísady, na které jste alergičtí nebo které by mohly poškodit vaše vlasy. Je vždy dobré vyzkoušet přípravek z malého vzorku, který je v lékárnách či obchodech k dispozici, abychom se ujistili, že pro nás bude vhodný. Nakupujme tedy s rozvahou, na trhu je z čeho vybírat!

zdroje: Fotka od <a href=“https://pixabay.com/cs/users/mohamed_hassan-5229782/?utm_source=link-attribution&utm_medium=referral&utm_campaign=image&utm_content=4110634″>Mohamed Hassan</a> z <a href=“https://pixabay.com/cs//?utm_source=link-attribution&utm_medium=referral&utm_campaign=image&utm_content=4110634″>Pixabay</a>

- Advertisement -
- Advertisement -

Doporučené

Mohlo by Vás zajímat