Nejnebezpečnější zvířata světa, které rozhodně nechcete potkat.

- Advertisement -
- Advertisement -

Že mohou být některá zvířata/živočichové pro člověka nebo jiná zvířata nebezpečná, ví asi už malé dítě. Přečtěte si však o tom, v čem to nebezpečí spočívá, proč vlastně mohou na člověka útočit. Pokud zůstaneme v našich končinách, jistě nás může v lese někde u slovenských hranic či v Beskydech překvapit třeba medvěd. Medvědi mohou být velmi nebezpeční, pokud se cítí ohroženi nebo chrání svá mláďata. Nejhorší je tedy potkat medvěda s mláďaty. Nejnebezpečnější jsou ale pravděpodobně grizzly nebo kodiak, kteří ale žijí v Severní Americe. Takže pokud se nevydáme tam, nebezpečí nám nehrozí.

Dalším, pro člověka nebezpečným živočichem, je had. V naší republice se sice můžeme setkat pouze s jedním jedovatým hadem, což je zmije obecná, ale též může pro člověka i jiná zvířata představovat značné nebezpečí. Jedná se ale o jedince, kteří trpí alergií, děti či staré a nemocné. Pro ně by uštknutí mohlo být ohrožující. Nutno ale upozornit, že zmije útočí pouze, pokud se cítí ohrožena. Mezi nejnebezpečnější hady patří pravděpodobně hadi s kobrovitým jedem, jako je například asijská kobra nebo kobra indická. Tyto druhy jsou schopny produkovat jed, který může způsobit smrt do několika hodin po uštknutí. Opět se s nimi ale setkáme pouze v dalekých končinách.

Pokud přejdeme zcela do dalekého světa, mezi další plaze, kteří nás mohou někde ohrozit, patří krokodýli. Tyto obří plazi jsou schopni zabít a pozřít člověka, pokud se dostanou do jejich teritoria nebo se pokusí chytit jejich kořist. Nejnebezpečnějším druhem je africký nilský krokodýl, který je schopen zabít i velké savce. A určitě jste se dívali na známý film, že nepřeháním. Dále byste nechtěli potkat takového jaguára či pumu. Tyto kočkovité šelmy jsou schopny útočit na člověka, pokud se cítí ohroženy nebo se snaží chránit svou kořist. Nebezpečí představují zejména pro lovce nebo turisty, kteří se vydají do jejich teritoria. Vyskytují se hlavně v Americe.

Značné nebezpečí, ale ne nemožné, představuje žralok. Například žralok bílý. Tento druh žraloka může napadat plavce u pobřeží. Když si pak před dovolenou přečteme, že žralok opravdu např. v Egyptě někoho napadl, není to nic příjemného. A až se budeme na naší dovolené koupat v moři, asi se budeme stále rozhlížet. Žraloci jsou prostě nebezpeční a není nemožné je opravdu někde zahlédnout.

Co z toho všeho plyne? Co bychom si měli uvědomit? Většina zvířat se snaží vyhnout konfrontaci s člověkem a útočí pouze v případě, že se cítí ohrožena nebo chrání svá mláďata. Pokud cestujeme do oblastí, kde žijí nebezpečná zvířata, je nutná zvýšená opatrnost a respektování jejich teritoria!

zdroje: Fotka od <a href=“https://pixabay.com/cs/users/nickbar-1177651/?utm_source=link-attribution&utm_medium=referral&utm_campaign=image&utm_content=3370498″>Nicolás</a> z <a href=“https://pixabay.com/cs//?utm_source=link-attribution&utm_medium=referral&utm_campaign=image&utm_content=3370498″>Pixabay</a>

- Advertisement -
- Advertisement -

Doporučené

Mohlo by Vás zajímat