Nevíte, jak se seznámit? Přečtěte si tento návod!

- Advertisement -
- Advertisement -

Jak se seznámit?  To je otázka, na kterou hledá odpověď stále více lidí. Doba se zrychluje, vše se přesouvá do on-line světa a příležitostí na seznámení ubývá. Dříve prostě byla jiná doba, lidé se více scházeli, chodili na disko, do barů, neměli hlavně sociální sítě. Jenže dnes se doba změnila, více lidí tráví čas v on-line prostředí a na seznámení není čas ani chuť. Když i přesto nechceme být sami, musíme hledat dostupné možnosti, jak najít toho pravého partnera/partnerku. Zde je výčet těch nejhlavnějších.

Dva si mohou být sympatičtí třeba v práci či škole. Nastoupí nový kolega/kolegyně do práce a vy si říkáte, jak by se vám líbil/a. Co však udělat pro to, aby si vůbec všimli vašich sympatií. Nejdůležitější je, navazovat častý hovor, prostě jakmile bude příležitost, třeba při pauze na kávu či oběd, začít o něčem mluvit a je jedno o čem. Třeba o tom, co se právě řeší ve společnosti, v médiích. Také se zajímat o jejich koníčky. Pokud se věnují nějakému sportu, navázat hovor na toto téma. Pokud na to umíte jít rychleji, navrhnout posezení večer u sklenky dobrého vína zrovna tam, kde to dobře znáte.

Další možností, jak se seznámit, je oslovit své známé. To je taková starší ověřená možnost. Nebyl by to první případ, kdy se dva seznámí přes své kamarády. Prostě si vaše kamarádka vzpomene, že má pěkného souseda nebo babičky kamarádka že má už velkého vnuka. Tento druh seznámení je i bezpečný, protože si dokážete o případném partneru/partnerce dopředu zjistit, jací vlastně jsou. A případně, když to nevyjde, můžete vynadat své kamarádce či známé, koho vám to vlastně „dohodila“. Takže přemýšlejte, kde byste se mohli poptat!

Takovou nejběžnější možností dnešní moderní doby je však seznámení se v on-line prostředí. Vezmete svůj mobil a využijete prostě dostupné seznamky na internetu a že jich je. Dříve takové seznamky probíhaly tištěnou formou, třeba v novinách. Dnes si tento způsob seznámení osvojili nejenom mladí, ale klidně i naše babičky. Prostě nikdo nechce být sám. Tento způsob má své výhody i nevýhody. Výhodou je množství inzerátů, rychlost komunikace mezi případným osloveným z inzerátu. Jelikož se zde však lidé prezentují, snaží se vypadat lépe než ve skutečnosti, také nemusí vkládat své pravé fotky, mohou si toho o sobě navymýšlet. Najde se tam prostě mnoho podvodníků nebo klidně i „úchylů“. Takže si o případném osloveném partnerovi zkuste zjistit, co možná nejvíce informací. Např. z jeho profilu na Instagramu. Pokud se máte sejít, udělejte to vždy na rušném místě. Lépe než někde v parku, určitě zvolte restauraci či kavárnu v centru města. Prostě tam, kde je hodně lidí. Uvědomte někoho, že jdete na první rande, vždy je dobré, aby o tom někdo věděl. Určitě se však tohoto druhu seznámení nebojte! To vše jen pro jistotu. Tímto způsobem se již seznámilo na světě mnoho lidí. Pokud to nezkusíte, nevíte, zda vás právě tam nečeká ten, koho hledáte. A když se i tento způsob neosvědčí, nezoufejte. Vyražte na dovolenou, výlet, bavte se, buďte pozitivní. Někde na vás čeká ten pravý/pravá. Někdy to může být i hodně daleko…

Fotka od <a href=“https://pixabay.com/cs/users/victoria_watercolor-6314823/?utm_source=link-attribution&amp;utm_medium=referral&amp;utm_campaign=image&amp;utm_content=4216155″>Victoria_Watercolor</a> z <a href=“https://pixabay.com/cs//?utm_source=link-attribution&amp;utm_medium=referral&amp;utm_campaign=image&amp;utm_content=4216155″>Pixabay</a>

- Advertisement -
- Advertisement -

Doporučené

Mohlo by Vás zajímat