Pro příznivce Harryho Pottera.

- Advertisement -
- Advertisement -

Harry Potter je fantasy románová série od spisovatelky J.K. Rowlingové. Série se skládá ze sedmi románů, které jsou inspirované mytologií, legendami a historií lidstva. Příběh se odehrává ve fiktivním světě, kde existuje magie a kouzelníci. Protože knihy byly úspěšné, došlo na natočení sedmi filmů.

Hlavním hrdinou je chlapec jménem Harry Potter. Protože přišel o oba rodiče, je vychováván svým strýcem a tetou. Ti mají i vlastního syna, který též nemá Harryho moc v oblibě. Všichni se snaží Harrymu spíše škodit. Nakonec mu ale musí dovolit, odjet do školy čar a kouzel v Bradavicích. Až tam Harry zjistí, že je ve skutečnosti slavným kouzelníkem, který přežil útok mocného kouzelníka jménem Lord Voldemort. Voldemort se snažil Harryho zabít, aby získal větší moc, ale neúspěšně. Harry se tedy vydává do Bradavic, kde se setkává s dalšími mladými kouzelníky a začíná se učit o svém původu a schopnostech. Stává se tam místní „celebritou“, právě proto, že je s ním spojen tajemný příběh.

Během svého pobytu v Bradavicích se Harry potkává s mnoha zajímavými postavami, jako je jeho poté nejlepší přítel Ron Weasley a spolužačka Hermione Grangerová. Společně s nimi Harry prožívá různá dobrodružství, kde se setkává s mnoha nebezpečími a soupeří s různými protivníky. Dojde ale i na zábavu.

Ve svém boji proti Voldemortovi Harry získává mnoho přátel a spojenců, včetně profesorů z Bradavic a členů tajného spolku zvaného „Fénixův řád“. Společně s nimi se Harry snaží zničit Voldemorta a zachránit kouzelnický svět před jeho zlem.

Harry Potter se stal jednou z nejúspěšnějších literárních sérií všech dob a jeho filmy se staly mezinárodními kasovními trháky. Série má velkou základnu fanoušků po celém světě. Samozřejmě filmy zhodnotili a nešetřili i kritici.

Mezi další zajímavé postavy patří Albus Brumbál, ředitel Bradavic a moudrý kouzelník, který pomáhá též Harrymu v boji proti Voldemortovi. Dalšími významnými postavami jsou Neville Longbottom, který se postupem času stává silnějším kouzelníkem a Sirius, Harryho tajný strýc, který byl kdysi uvězněn v „Šedé věži“ za zločiny, které nespáchal.

Série Harry Potter také obsahuje mnoho zajímavých kouzelnických bytostí, jako jsou například kentauři, skřítkové, třeba Dobby, víly a mnoho dalších. Kromě toho se v sérii objevují různé kouzelnické předměty, jako jsou například létající koště, hůlky, elixíry a kouzelné lektvary.

Harry Potter se stal velmi populární nejen díky své poutavé zápletce a zajímavým postavám, ale také díky svému nadčasovému tématu o dobru a zlu, přátelství a rodině. Série se stala oblíbenou u čtenářů všech věkových kategorií a její obrovský úspěch vedl k vydání mnoha doplňujících knih, her a dalších produktů spojených s Harrym Potterem. Ale to určitě víte, protože něco z toho jistě máte doma.

zdroje: Fotka od <a href=“https://pixabay.com/cs/users/javipolinario-607673/?utm_source=link-attribution&utm_medium=referral&utm_campaign=image&utm_content=2592037″>javipolinario</a> z <a href=“https://pixabay.com/cs//?utm_source=link-attribution&utm_medium=referral&utm_campaign=image&utm_content=2592037″>Pixabay</a>

- Advertisement -
- Advertisement -

Doporučené

Mohlo by Vás zajímat