Stará láska nerezaví!

- Advertisement -
- Advertisement -

„Stará láska nerezaví“ je známé přísloví. Proč se to tak říká? Jaký je význam tohoto běžně užívaného přísloví? Dnes je běžné, že spolu partneři prostě nevydrží celý život. Ve vztahu se objeví neshody, přijde někdo nový nebo jen vyprší počáteční zamilovanost. Když se přidají finanční problémy či neshody kolem dětí, vztah je u konce. Lidé se pak rozejdou, najdou si třeba hned někoho nového, ale stále ho srovnávají se svým dřívějším partnerem. Vlastně si pak uvědomí, že ten původní partner byl lepší, nebyl vlastně tak špatný, že ho neměli měnit a že by ho chtěli nejlépe zpátky. Mířím tím zpět k tomu přísloví.

Určitě znáte ze své blízkosti někoho, kdo se rozešel nebo rozvedl se svojí druhou polovičkou a po čase to zase zpět tzv. „slepili“. Dle odborníků totiž existuje tzv. „osudová přitažlivost“, kdy i po letech odloučení stále na svého bývalého partnera myslíme a máme ho pořád rádi. Co ale dále, existuje totiž další přísloví, a to že „nevstoupíš dvakrát do jedné řeky“. Někdy totiž dávat dohromady vztahy, které už z nějakého důvodu kdysi skončily, nemá prostě cenu. Staré problémy se objeví znovu, znovu nás trápí stejné neshody. Nemusí to tak být stejné ale u všech, dle studií některé páry, které znovu obnoví svoje vztahy, dokážou upevnit svůj svazek daleko více, než předtím. Vztah má pak i třeba větší intenzitu a stabilitu.

Odborníci uvádějí důvody, které toto potvrzují. Prvním důvodem, proč nás stále zajímá náš původní partner je, že stále na něm vidíme to, čím nás kdysi zaujal. Hlavně se po čase na všechno zlé zapomíná, to je neodmyslitelný fakt. Proto dalším důvodem, je právě to, že na to špatné jsme již zapomněli. Dalším důvodem, proč být se svým dřívějším partnerem, je fakt, že věříme, že to nyní bude lepší, že dokáže změnit to, co jsme dělali špatně. No nevím, někdo si to moc idealizuje. Lidé se moc nemění. Taky si chceme dokázat, že jsme stále atraktivní pro svého partnera jako předtím. Jelikož už víte, co od partnera, se kterým jste nějaký ten čas žili, můžete čekat, odpadnou obavy, které by jste měli u vztahu s úplně novým partnerem. Taky dobrý důvod. Taky už si nemusíte na nic hrát, přece se dobře znáte. Z posledních důvodů, proč stále toužit po bývalém partnerovi je i fakt, že tzv. „zakázané ovoce“ chutná nejlépe. Takže když jste se chvíli neviděli nebo měli někoho jiného, opět po sobě toužíte. Tyto důvody samozřejmě vidí každý jinak. Pokud hledáte nového partnera a stále se nabízí vztah s tím původním, dobře zvažte, že to za to stojí. Vy musíte vědět, co vám předtím vadilo, v čem byly problémy. Zda se nemohou znova objevit. Je důležité se s partnerem domluvit, že už budete dělat věci jinak. A je fakt, že zkusit se může vlastně cokoli. Tak proč ne?!

zdroje: Fotka od <a href=“https://pixabay.com/cs/users/pixelcreatures-127599/?utm_source=link-attribution&utm_medium=referral&utm_campaign=image&utm_content=268151″>Werner Moser</a> z <a href=“https://pixabay.com/cs//?utm_source=link-attribution&utm_medium=referral&utm_campaign=image&utm_content=268151″>Pixabay</a>

- Advertisement -
- Advertisement -

Doporučené

Mohlo by Vás zajímat