VÍTE, JAK TRÁVÍ ČAS VÁŠ MAZLÍČEK?

- Advertisement -
- Advertisement -

Máte doma svého chlupatého mazlíčka a nevíte co dělá, když právě nejste doma, když jste třeba celý den v práci? Tak to raději ani nechtějte vědět!! Ne, to neberte vážně! Nebude to tak hrozné…

To, že třeba štěká nebo vyje váš pes, vám jistě poví váš soused, který asi nebude zrovna nadšený, že po noční, místo spaní, poslouchá celý den, než přijdete, štěkot. Většina zvířat, ať už koček nebo psů, po vašem odchodu tráví čas spaním. Je obecně dokázáno, že kočka zpravidla prospí 12-16 hodin denně a spí spíše přes den, protože chce být v noci aktivní. Když totiž nemáte jen takou tu kočka, co je pouze zavřená doma, bude chtít v noci tzv. „brázdit“ své okolí. Některá kočka může spát i 20 hodin, tak se neděste. Stejně tak u psů, i pes spí v průměru 14 -16 hodin denně. Nejedná se ale u něho o spánek vždy hluboký. Může být stále na pozoru, i když vypadá, že dříme. Stále vás dokáže vnímat. Psi spíše orientují svůj spánek podle svého majitele, proto spí i více v noci. Tam je menší rozdíl oproti kočkám.

Ale zpátky k tomu, co dělá váš mazlíček doma, když jste v práci nebo jen třeba na nákupu. O tom existují na internetu různá videa, protože doba postoupila a můžeme nainstalovat do svého obydlí jednoduché kamery, které případnou aktivitu našeho „chlupáče“ spolehlivě zaznamenají. Takové video jste si určitě kolikrát pustili. U psů bylo zjištěno, že po odchodu svého majitele nejraději vyhledají jeho místo na gauči či v posteli a tam se uvelebí. Chtějí využít volné chvilky a protože jsou chytří, chtějí též místo, které využívá jejich páníček a na které si jinak třeba sednout či lehnout nemohou. Ne každý z nás jim dovolí, spát v posteli či na gauči. Pes si po vašem odchodu také rád hraje s vašimi věcmi. Z Ameriky kolují videa, jak se pes po odchodu svého majitele, koupe v bazénu. Třeba to dělají i naši psi… Jinak většina psů samozřejmě ráda pozoruje své okolí, takže koukají třeba z oken, balkónů či za plotem.

Stejně tak kočka, i ta ráda pozoruje své okolí, jak venku třeba létají ptáci, na kterého by si ráda tzv. „políčila“ a nebo jen prostě pozoruje to, co se kde tzv. „šustne“. Dále tráví svůj čas mytím svého „kožíšku“. To je vše dobré, ale též kočka nebude trávit čas pouze nezábavnými činnostmi. Ráda si třeba vyzkouší, jaké to je, zhoupnout se na vašem závěsu či zácloně. Pohraje si s vašimi věcmi nebo ta šikovnější si pustí klidně televizi.

Jelikož dnes s námi v mnoha bytech a domech žijí různá zvířata, musíme jim dopřát také trochu té zábavy. Ale pokud budete opravdu klidnější, když budete mít o svém „chlupáči“ přehled, napište si Ježíškovi o nějakou tu kameru. Nebo ho nechte žít prostě jen svým životem!

zdroje: Fotka od <a href=“https://pixabay.com/cs/users/seaq68-4191072/?utm_source=link-attribution&utm_medium=referral&utm_campaign=image&utm_content=3042751″>Sven Lachmann</a> z <a href=“https://pixabay.com/cs//?utm_source=link-attribution&utm_medium=referral&utm_campaign=image&utm_content=3042751″>Pixabay</a>

- Advertisement -
- Advertisement -

Doporučené

Mohlo by Vás zajímat