Více co značí tyto barevné pruhy na zubní pastě?

- Advertisement -
- Advertisement -

Z regálů „obchoďáků“ na nás kouká nepřeberné množství zubních past. Různých značek, příchutí, velikostí. Jsou dětské, pro dospělé, speciální např. zmírňující riziko vzniku zubního kazu, bělící zuby a tak. Samozřejmě je máme doma každý. Všimli jste si však, že na konci obalu je malý barevný proužek? Proužek tam není samozřejmě jen tak, má svůj význam, proto si dočtěte na konci jaký!

Co tedy barevné pruhy značí?

·        Zelený pruh: Pokud je na zubní pastě zelný pruh, znamená to, že pasta obsahuje pouze přírodní látky a je pak samozřejmě tou nejlepší volbou pro každého z nás.

·        Modrý pruh: Tento pruh značí, že vaše pasta obsahuje nejen přírodní složky, ale také léčiva. Jedná se tedy o látky, které nám uleví od nepříjemné bolesti. Takže pokud máme nějaký problém, nemáme na vybranou.

·        Červený pruh: Pokud výrobce označí pastu červeným pruhem dává tím najevo, že pasta obsahuje přírodní a chemické látky v poměru 1:1.

·        Černý pruh: Pokud vidíte na pastě tento pruh, zbystřete! Pasta obsahuje pouze chemické látky, které mohou zvýšit riziko vzniku paradentózy.

 

Tak a teď asi nevíte, jestli nemáte v koupelně nějakou škodlivou zubní pastu. Nebojte se však, toto vše je pouze fáma šířící se jako jiné pomocí internetu. Význam proužků je zcela jiný! Jsou to pouze značky vzniklé při výrobě obalu pasty. Tuby se vyrábí z dlouhého plastového pásu. Senzory automatů pak poznají dle značky místo, kde se má pás rozříznout tak, aby vznikly jednotlivé tuby. Pokud vás přesto zajímá, co vaše pasta obsahuje, má na obalu své složení.

- Advertisement -
- Advertisement -

Doporučené

Mohlo by Vás zajímat