Bezobalové nakupování? Zvládli byste?

Bezobalové nakupování je „moderní“ způsob, jak ekologicky nakupovat. Cílem je, produkovat při tom co nejméně jakýchkoliv odpadů a netýká se to pouze plastů. Žádný obal pak není pouze na jedno použití a vyhazuje se tak úplně minimum věcí. Což je hlavní cíl. Moderní trend k tomuto směřuje. Odpady jsme zavaleni a legislativa na to musí reagovat. Každý den produkujeme neskutečný množství odpadu. Zkuste se zamyslet, kolik toho tak sami za den vyprodukujete. Po snědení jogurtu zbyde kelímek, po obědě termo obal. Cestou nakoupíme do několika plastových pytlíků či tašek. A během dne postupně vše vyhodíme do koše. Do budoucna to není únosné.

Samozřejmě by měly zareagovat hlavně velké obchody. Nejvíce se o tento trend u nás zajímá řetězec Albert. Ostatní alespoň umisťují plátěné tašky či síťky k ovoci a zelenině. Ale to nestačí! Spíše to vše bere zpátečku. Opět se u pokladem objevují plastové tašky, i když některý čas byly k dostání pouze tašky papírové. Celé to „bezobalové nakupování“ vypadá jako něco nového, ale není to pravda. Dříve bylo přeci běžné, přinést si do obchodu vlastní „síťovku“, umístit do ní vše, co se dalo koupit bez sáčků a doma vyndat na linku. Nepřinesli jsme si pak několik plastových sáčků!! Tento trend dále podporují různé iniciativy, které přináší osvětu mezi lidi. Je však na nás, jak to na naší planetě bude za čas vypadat!

 

Fotka od <a href=“https://pixabay.com/cs/users/stevepb-282134/?utm_source=link-attribution&amp;utm_medium=referral&amp;utm_campaign=image&amp;utm_content=1232944″>Steve Buissinne</a> z <a href=“https://pixabay.com/cs//?utm_source=link-attribution&amp;utm_medium=referral&amp;utm_campaign=image&amp;utm_content=1232944″>Pixabay</a>

Doporučené

Mohlo by Vás zajímat