103-letá seniorka chodí do posilovny. Prozrazuje tajemství na dlouhověkost.

Často si říkáte, že začnete chodit do posilovny, ale stále se k tomu nemůžete odhodlat? Přečtěte si tento článek a pak možná změníte názor. Ve svých 103 letech navštěvuje fitko jistá Teresa Moore z Kalifornie.

Teresa Moore je původem z Itálie, kde se v roce 1946 provdala za vojáka, ale nyní bydlí právě v Kalifornii. Do místního fitness centra chodí třikrát až čtyřikrát týdně. Vždy má ale dokonalý make-up. Při cvičení nesundává své šperky, sice se tím liší od ostatních lidí v posilovně, ale pro ně je spíše zarážející její věk než nějaké šperky. Její dcera Sheila Moore říká, že fitko je pro matku tzv. „šťastným místem“. Přisuzuje to matčině energii a též tomu, že se chce setkávat s novými lidmi a nebýt doma sama. Fyzická aktivita je navíc pro seniory velmi důležitá. Je pro ně důležité pravidelně či alespoň občas cvičit. Teresa o tom poskytuje různé reportáže a vždy je dokonale upravena. V posilovně neváhá zvedat i těžké činky. Teresa v reportážích nejen radí a prozrazuje také tajemství na dlouhověkost: „Snažte se být šťastní. Zkuste myslet na dobré věci. Myslete na to, jak je život krásný.“

Tak toto je myslím dokonalá inspirace pro ty, kteří si třeba říkají, že už jsou na posilovnu staří či že jen nemají čas. Tak tam taky vyražte! Třeba bude překvapeni, koho a v jakém věku tam uvidíte.

 

 

 

 

Autor: Snímek obrazovky z YouTube : Fox 26

Doporučené

Mohlo by Vás zajímat